Blog

Wdrażamy koncept MediaMarkt dla Firm!

Dziś rozmawiamy z Sebastianem Szablewskim, Team Liderem B2B MediaMarkt

Sebastian, MediaMarkt od lat jest liderem detalicznej sprzedaży wielokanałowej na rynku elektroniki użytkowej w Polsce. Utrzymanie tej pozycji wymaga bycia zawsze o krok przed konkurencją oraz oferowania produktów i usług najlepiej dopasowanych do zmieniających się potrzeb Klientów, zarówno indywidualnych, jak i biznesowych. Czym jest MediaMarkt dla Firm i na co mogą liczyć przedsiębiorcy?

MediaMarkt dla Firm jest konceptem skierowanym do wszystkich przedsiębiorców oraz instytucji. Dobrze rozumiemy, że potrzeby i oczekiwania każdego Klienta Biznesowego są inne, dlatego utworzyliśmy zespół wyspecjalizowanych doradców, którzy lokalnie, elastycznie i kompleksowo sprostają wymaganiom naszych Klientów.

Jakie są główne przewagi oferty MediaMarkt dla Firm i kto może z niej skorzystać?

Każdy przedsiębiorca, firma czy instytucja może zostać naszym Klientem. Myślimy o Klientach kompleksowo i potrafimy dostosować się do wielu skomplikowanych wymagań. Zapewniamy holistyczne i indywidualne podejście do potrzeb Klienta biznesowego – produkt wraz z kompletnym rozwiązaniem, dopasowanym do zdefiniowanych potrzeb. 

Zmieniają się także modele finansowania – czy możesz powiedzieć więcej na ten temat?

Przedsiębiorcy coraz częściej korzystają z alternatywnych instrumentów finansowania swoich inwestycji, nie angażując środków własnych na rozwój przedsiębiorstwa. Obecnie bardzo popularnym instrumentem wykorzystywanym przez naszych Klientów jest tzw. leasing, czyli nabywanie środków trwałych przez Firmę Leasingową, a następnie oddawanie ich do użytkowania przedsiębiorcom , aby Ci mogli rozwijać swoje działalności. Nie możemy też zapominać o wielu innych możliwościach finansowania swoich zakupów takich jak odroczony termin płatności dla instytucji publicznych. Te i inne rozwiązania są aktualnie w naszej ofercie.

Na początek Doradcy Biznesowi pracują w kilkunastu marketach – kiedy będzie można ogłosić, że w każdym mieście, w którym obecny jest MediaMarkt – będzie również dostępny lokalnie i wyspecjalizowany Doradca?

Nasze plany zakładają jak najszybsze zaoferowanie możliwie największej liczby jakościowych zespołów do obsługi Klienta biznesowego, Przy obecnym tempie rozwoju zakładamy, że do końca czerwca w każdym mieście, w którym mamy sklep, będzie taki zespół do dyspozycji Klientów biznesowych.

Dziękujemy!