Blog

4 powody, dla których warto pracować w MediaMarkt

Zastanawiasz się czym różni się praca w MediaMarkt od pozostałych? Postanowiliśmy pomóc Ci w zbieraniu informacji ?Spytaliśmy ponad 80 współpracowników z 25 miast, w których pracujemy – o rzeczy, które najbardziej lubią w swojej pracy. Każdy z uczestników warsztatów miał za zadanie spontanicznie wskazać trzy aspekty pracy, które lubi najbardziej. Zsumowaliśmy indywidualne wskazania i oto, co wyszło:

Świetna atmosfera pracy i zdrowe relacje koleżeńskie pomiędzy współpracownikami to najczęściej wskazywana odpowiedź. W każdym markecie tworzy się mikroklimat, na który każdy ma wpływ. Świadomość, że można liczyć na koleżanki i kolegów z zespołu w niemal każdej sytuacji, pomaga skupić się na zadaniach i wyluzować w trudniejszych momentach. Podobnie oceniane są relacje z Kierownikami i Dyrektorami. Nie ma tu sztucznych dystansów – wspólnie pracujemy na wynik.

Każdy ma tu swoją zajawkę i chce ją rozwijać. W zależności od wielkości sklepu masz szansę pogłębiać swoją wiedzę z szerokiej gamy kategorii produktów – od smartfonów, przez sprzęt fotograficzny, RTV, po muzykę i duże AGD. Możesz to robić nie tylko poprzez szkolenia, ale też samodzielnie wypożyczać i testować nowości rynkowe. To jednocześnie zaspokajanie naszej ciekawości i specjalizacja w obszarze, dzięki czemu Klienci ufają naszym rekomendacjom.

Zarówno jeśli chodzi o grafik, jak i o podejście współpracowników do reagowania na niestandardowe sytuacje. Czas pracy jest uzależniony od potrzeb i specyfiki danego dnia tygodnia. Równie dobrze możesz zacząć dzień o 8:00, jak i o 15:00 ?Długość zmiany też jest elastyczna. Jedni z nas lubią dłuższe zmiany, dzięki czemu mają więcej dni wolnych w miesiącu, inni wolą krótsze zmiany, co pozwala im łączyć codzienne obowiązki poza pracą.

Jesteśmy liderami sprzedaży elektroniki w Polsce. Działamy na tym rynku już ponad 20 lat i mamy silne, globalne korzenie. To przekłada się na standard pracy, wynagrodzenia i spokój w myśleniu o przyszłości. Przy tym mamy „charakterek”, lubimy komunikować się z rynkiem i Klientami wprost, umiemy wykorzystywać szanse biznesowe. To wszystko przekłada się na bezpieczeństwo zatrudnienia i nasze zadowolenie. Zgadnij ilu spośród nas pracuje tu od samego początku??